Jdi na obsah Jdi na menu
 


Batikování do tvaru spirál vypadá velice efektivně, obzvláště pokud se použije více barev.Je sice již  o trošku složitější, ale pokud budete trpěliví a šikovní, určitě se vám podaří ;)

Obrazek

Co potřebujeme:

- barvenou látku

- barvy

- starší hrníček nebo kelímek

- sůl, ocet

- injekční stříkačky

- vidličku

- mikrotenový pytlík nebo potravinářskou folii

- napařovací hrnec

- provázek nebo gumičky

Postup:

Látku vymácháme ve vodě se solí, vyždímáme a rozložíme si ji na igelit nebo do vany.

V hrnečku nebo kelímku si ve vroucí vodě rozpustímě barvu, přičemž stačí docela malé množství.

Do středu spirály zabodneme vidličku a začneme jí otáčet.Točíme, jako bychom točili špagety a sklady dodatečně urovnáváme rukou.

Obrazek  Obrazek

Obrazek

Vzniklé kolečko zagumičkujeme nebo zavážeme provázkem a rozdělíme ho tím na minimálně 4 části (viz obrázek).Samozřejmě čím více barev, tím více částí.

Nyní si stříkačku naplňte barvou a do jednotlivých části vstřikujte barvu (vždy stejnou barvu do protilehlých kvadrantů.(např. viz druhý obrázek).

Obrazek

Látku otočíme a prostříkáme barvami i z druhé strany.Celý balíček poté vložíme do pytlíku nebo pečlivě zabalíme do mikrotenové folie a vaříme ve vodě nebo v páře úplně stejně jako u batiky sypané.Opět po vyjmutí opláchneme, zafixujeme, vypereme a usušíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Batikování-fixace

(Diana, 7. 3. 2014 6:44)

Dobrý den,chtěla jsme se zeptat,jak nebo čím to zafixuji? Budu to dnes tvořit poprvé,snad se mi to povede .-))
Děkuji za odpověď
Diana :-)

1.batika

(Martis, 17. 11. 2009 19:18)

ahoj dnes a ted v tuhle chvili jsem nabatikovala 2trička,jedno spiralou a druhé sypanou batikou výsledek PŘEKVAPIL!!!supr

Nebojte se a jděte do toho!!!

(Aneta, 15. 12. 2008 18:16)

Nedávno jsem zkoušela batiku do spirály a musím říct že se mi velice povedla. Zkusila jsem barvy červenou a žlutou a výsledek byl famózní!!! Nebojte se toho, nic to není. A měla bych malou vychytávku: jestliže nemáte doma injekční stříkačku, bohatě vám postačí lžička. Jen pozor na to, aby se barvy nesmíchaly do sebe - proto lijte opatrně!! Ahoj